Apdovanoti fotokonkurso „Fotografuojame Neringoje 2017“ laureatai
2017 09 09

Rugsėjo 9-ąją, paskutinę 40-ojo tradicinio tarptautinio fotomenininkų seminaro „NIDA 2017“ dieną, išdalinti apdovanojimai geriausių konkurso „Fotografuojame Neringoje 2017“ darbų autoriams.
Šiemet itin didelio susidomėjimo sulaukusiam Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga rengiamam konkursui iš viso savo kūrinius pateikė 47 fotografai. Šiame konkurse autoriai ne tik siekė pagrindinio prizo, tačiau kūrė keturiose tematinėse kategorijose: „Atostogų emocija“, „Neringos architektūros elementai“, „UNESCO Neringa – išskirtinis žmogaus ir gamtos kūrinys“ bei „Konceptualus Neringos pateikimas fotografijos priemonėmis“.
Konkursui pateiktas fotografijas įvertino komisija sudaryta iš Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos deleguotų atstovų. Konkurso laureatams Ainiui Baltakiui, Jūratei Čiakienei, Dainiui Stubrai, Linui Žemguliui, Sauliui Žiūrai įteikti konkurso organizatorių - Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos įsteigti prizai.
Pagrindiniu nugalėtoju tapo Liutauras Domeika, nustebinęs kolegas ir komisijos narius įspūdinga nuotraukų serija „Konvergencija“ (aut. Pastaba Konvergeñcij‖a [lot. convergens (kilm. convergentis) — susieinantis; suartėjantis], (su)panašėjimas, (su)artėjimas). Visos serijos nuotraukos sujungtos fotoaparate, nenaudojant papildomų programų. Nugalėtojui įteiktas pagrindinis konkurso prizas, fotomenininkų seminaro rėmėjo SONY įsteigta dovana - α7 E pilno kadro fotoaparatas. Už kelių savaičių, rusėjo 27-ąją žymint Pasaulinę turizmo dieną, serijos fotografijos atgims atvirlaiškiuose, kurie iš Neringos iš keliaus su linkėjimais visam Pasauliui.

Specialiuoju prizu buvo įvertintas jaunas fotografas Vytautas Krakauskas. Fotografijų „serija sukurta 40-tojo seminaro proga. Nuotraukose pavaizduotos vietos Nidoje, kur vyko ankstesni seminarai. Kalbinant ankstyvųjų seminarų dalyvius pastebėjau, kad prisiminimai šiek tiek išblukę, neryškūs, tai pabandžiau perteikti ir sukurtoje serijoje. Vienintelis ryškus antspaudas - vieta kur seminaras vyksta dabar“ atskleidė Vytautas.
Foto konkursas „Fotografuojame Neringoje“ vyksta kasmet tradicinio tarptautinio fotomenininkų seminaro metu. Metai iš metų jis ne tik įneša į šį jaukų renginį smagių ir azartiškų konkurencijos nuotaikų, tačiau ir padeda atsiskleisti jauniems fotomenininkams ar išgarsėti dar nespėjusiems seminaro dalyviams.

nuotraukos: Liutauras Domeika