Edukaciniai užsiėmimai

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras organizuoja žingeidžiųjų būrį kelionei po kūrybinių dirbtuvių džiungles, kviesdamas atskleisti savo talentų bagažą drauge. Į pagalbą pasitelkus profesionalių menininkų ir kūrybinių veiklų atstovus jau šį pavasarį išsiruošime į nuostabias spalvomis, ritmais ir kultūrine savastimi alsuojančias keliones. Paskubėk įsigyti bilietą, nes mes rimtai pasiruošę vykti labai toli, kur tau dar niekad neteko ne tik pabuvoti, bet ir pasvajoti. Keliaujant meno atsiradimo ir jo raidos keliais, galėsime sužinoti, pamatyti, išmokti bei praktiškai pritaikyti įgytas žinias. Šis maršrutas gali tapti ypač naudingu keliu į saviraiškos bei kūrybiškumo platybes.
DailėEbru tapyba - vienas pirmųjų saviraiškos būdų, siekiantis daugiau nei 40 tūkstančių metų prieš mūsų erą. Ši meno forma, laiko kelionėje iki dabarties, smarkiai pakito. Šiandien skaičiuojama platus dailės meno kategorijų spektras. Gaila, tačiau iš šios gausybės, mums žinoma tik maža jų dalis. Rengiamų meno dirbtuvių metu supažinsime su viena tokių - Ebru tapyba. Nusikėlę į IV amžiaus Kiniją sužinosime kaip tai atsirado ir išplito visame pasaulyje. Taip pat, šios technikos ilgą kelią iki Lietuvos. Čia ebru tapyba išpopuliarėjo tik XX a. Dėl paprastumo ir plastiškumo ypač pamėgtas ir sėkmingai taikomas kūrybinių dirbtuvių užsiėmimuose. Tai gyvas procesas, kurio metu kiekvienas teptuko prisilietimas formuoja ir performuoja paveikslą. O ši kaita nepalieka jokių klaidų ar netikslumų. Visi kūriniai originalūs ir saviti. Spalvotas piešinys padeda atsiskleisti autoriaus gyvai minčių ir fantazijos visumai.
Renginio organizatorius: Nidos KTIC
Veiklos vieta: Preilos g. 27, Neringa
Užsiėmimo trukmė: 60 min.
Kaina: 5 eurai/ dalyviui
Auditorija: 1-5 kl. mokiniai
Rekomenduojamas grupės dydis: 15-20
Rekomenduojamas grupės dydis specialių poreikių dalyviams: 10
Užsiėmimų laikotarpis – Gegužės 6 – lapkričio 30
Lektorė: S. Lakavičiūtė

Registracija: laukiama
Daugiau informacijos:
tel. +37068219483
el. paštu: projects@visitneringa.lt
Keramikalipdymas vienas seniausių, žmonijai žinomų ir vis dar plačiai taikomų amatų. Jos pradžia - neolito (graikiškai νέος – naujas, λίθος – akmuo) laikai. Amato funkcionalumas ir aktualumas buityje lėmė spartų paplitimą Europoje, o vėliau ir kituose žemynuose. Tai pamažu įgijo ir meninę reikšmę – pradėjus dekoruoti, puošti nulipdytus molio gaminius. Šių dienų keramika klasifikuojama į daugybę kategorijų, atsižvelgiant į pagrindinius gamybos proceso bruožus. Modelinas – medžiaga, suformavusi dar vieną keramikos šaką. Pati medžiaga atrasta XX a pradžioje, Vokietijoje, kuri dėl savo išskirtinių savybių ir praktiškumo netrukus išplito visame pasaulyje. Kelionės maršrutas neaplenkia taikomosios dailės. Ji, skirtingai nei kitos meno rūšys, lydima itin didelio praktiškumo, funkcijos. Lipdymo stotelė – dinamiškas užsisėmimas, skatinantis saviraišką, kritinį mąstymą, taip pat smulkiąją motoriką, seanso-motoriką, vaizduotę, pasitikėjimą savimi. Užsivedę visus motorus važiuokime toliau!
Renginio organizatorius: Nidos KTIC
Veiklos vieta: Preilos g. 27, Neringa
Užsiėmimo trukmė: 60 min.
Kaina: 5 eurai/ dalyviui
Auditorija: 1-5 kl. mokiniai
Rekomenduojamas grupės dydis: 15-20
Rekomenduojamas grupės dydis specialių poreikių dalyviams: 5
Užsiėmimų laikotarpis – Gegužės 6 – lapkričio 30
Lektorė: S. Lakavičiūtė

Registracija: laukiama
Daugiau informacijos:
tel. +37068219483
el. paštu: projects@visitneringa.lt

Teatras (graikiškai θεάτρου) atsirado Atėnuose ir išplito visame pasaulyje V a. pr. Kr. Aiškios taisyklės šią meno rūšį darė išskirtiniu rimtu, svarbiu kultūriniu renginiu. Scenos menas - jo samprata ir pasirodymas kito, tiek geografiniame, tiek ir laiko tėkmės kontekste. Šiandieninis scenos menas klasifikuojamas į begales įvairių rūšių. Viena tokių - šokio teatras. Tai XX a. antroje pusėje išplėtotas stilizuoto judesio teatrinis pasirodymas – dar vienas taškas mūsų kelionės maršrute. Šio sustojimo metu mokomasi laisvo aplinkos ir erdvės pajutimo, kūno galimybių išlaisvinimo atvaizduojant natūralioje aplinkoje sutinkamus objektus ir reiškinius - tokius kaip augalai, gyvūnai, emocijos ir jausmai. Užsiėmimo metu ugdomas savitumas, atsisakant visuomenės suformuotų standartų. Taikomas Butô judesio menas išsiskiria kitoniška estetika, nedualistine filosofija bei laisve, nenurodančia kas gerai, o kas blogai; kas gražu, o kas bjauru; kas galima ir kas ne. Viskas tiesiog yra, ir tai sudaro visumą. Todėl, keleiviai, arba prisisekite diržus ir likite savo vietose, arba nerkite į laisvės jūrą, atsisakydami varžančių stereotipų, visą dėmesį nukreipiant į kūrybinį procesą bei atvirus scenos meno vandenis.
Renginio organizatorius: Nidos KTIC
Veiklos vieta: Preilos g. 27, Neringa
Užsiėmimo trukmė: 120 min.
Kaina: 5 eurai/ dalyviui
Auditorija: 1-6 kl. mokiniai
Rekomenduojamas grupės dydis: 15-20
Rekomenduojamas grupės dydis specialių poreikių dalyviams: 10
Užsiėmimų laikotarpis – gegužė, birželis, rugsėjis, spalis
Lektorė: Sakaruko

Registracija: laukiama
Daugiau informacijos:
tel. +37068219483
el. paštu: projects@visitneringa.lt
Turizmo paslaugų centras "Maretravel"
Turizmo paslaugų centras "Maretravel" organizuoja edukacinį užsiėmimą "Kuršmarių vėtrungių spalvinimas", kurio metu supažindinama su Kuršių marių vėtrungių istorija. Užsiėmimo metu dalyviams suteikiama galimybė patiems nuspalvinti suvenyrinę vėtrungę. Užsiėmimai pritaikomi ir vaikams, ir suaugusiems. Be tradicinio vėtrungės spalvinimo siūlomas užsiėmimas "Smėlio vėtrungės kūrimas". Užsiėmimai vedami lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis.
+370 615 44689
info@maretravel.lt
maretravel.lt

Neringos muziejai
Neringos muziejai rengia įvairius edukacinius užsiėmimus, supažindinačius su Kuršių nerijos istorija ir kultūriniu paveldu. Jų metu yra pinami tinklai, daromi lėkių ir krikštų formos karpiniai, gamtiniai koliažai, sprendžiamos "Istorinės šarados". Edukaciniai užsiėmimai pritaikomi tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Užsiėmimai vedami lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.
+370 670 85388
edukacija@neringosmuziejai.lt
www.neringosmuziejai.lt
V. ir K. Mizgirių Gintaro galerija-muziejus
Gintaro galerijoje - muziejuje rengiamo gintaro apdorojimo pamokėlės. Jų metu pristatomi senieji ir dabartiniai gintaro apdorojimo įrankiai. Dalyviai gali patys nusišlifuoti gintaro gabalėlį ir pasidaryti gintarinį amuletą. Gintaro apdorojimo pamokėlėse gali dalyvauti grupės ir pavieniai asmenys. Pamokėlės vedamos lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis.
+370 610 04280
info@ambergallery.lt
www.ambergallery.lt
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų centras rengia edukacinius užsiėmimus, supažindinančius su Kuršių nerijos gamta. Užsiėmimai vyksta gamtoje. Jie skirti vaikams iki 11 metų, taip pat šeimoms su vaikais. Užsiėmimų trukmė 1 val. 30 min.
Užsiėmimas "Kuršių nerijos detektyvas". Jo metu mokomasi stebėti aplinką, susipažįstama su Kuršių nerijoje gyvenančiais gyvūnais ir miške jų paliekamais pėdsakais.
Užsiėmimas "Miško labirintuose". Jo metu mokomasi stebėti aplinką, susipažįstama su Kuršių nerijoje augančiomis pagrindinėmis medžių rūšimis.
Užsiėmimas "Išlikimas". Jo metu susipažįstama su Kuršių nerijoje augančiais augalais, jų biologinėmis savybėmis.
Užsiėmimas "Leiskime gamtai "kvėpuoti". Jo metu susipažįstama su paliktų šiukšlių gamtoje keliamomis problemomis, mokomasi taisyklingai rūšiuoti šiukšles ir visą tai atlikti gamtoje.
Užsiėmimas "Vandenų pasaulis". Jo metu susipažįstama su Baltijos jūros ir Kuršių marių vandens ekosistemomis.
Užsiėmimai vedami lietuvių ir anglų kalbomis.
+370 671 72891
info@nerija.lt
www.nerija.lt
Miniatiūrų muziejus
Lietuvos Dailės muziejaus padalinys - Miniatiūrų muziejus Juodkrantėje rengia vasaros dirbtuvėles 5-12 m. vaikams.
+370 469 53323
miniatiuru.muziejus@muziejus.ldm.lt
www.ldm.lt/mm
Animacijos mokykla
Tarptautinio kino festivalio „Baltijos banga“ metu Nidoje vyksta Animacijos mokyklėlė. Mokyklėlės vadovai – žinomi animacinio kino meistrai.
info@baltijosbanga.lt