Rudens lygiadienio šventė - nendrinių skulptūrų deginimas

2019 09 22
Gintaro įlanka, Juodkrantė
19:30
Visą vasarą Gintaro įlanką puošusios nendrinės skulptūros atgis Rudens lygiadienio liepsnose. Šviesų ir ugnies reginį lydės grupės „Undan“ baltiškojo folkloro muzikinės interpretacijos. Jos, kaip ir grupės pavadinimas (verčiant iš senosios prūsų kalbos - „vanduo“), panardins į spalvingą muzikinę kelionę, jungiančią liaudies dainų gelmę su šiuolaikinės muzikos variacijomis. Paklydusieji po Gintaro įlanką, galės išsupti svajones menininko Lino Kutavičiaus (Lightforms) šviesos supynėse.
Taip pat išgirsime Pamario krašto folkloro ansamblius „Giedružė“ ir „Aušrinė“. Kartu paminėsime Baltų vienybės ir Europos paveldo dienas!
Ugnis apsigyvens šiose lietuvių ir latvių skulptūrose:
„Aušros medis“ (Aušra Jasiukevičiūtė, LT)
„Bitininkas Gintas su Perkūno ženklu“ (Reda Uogintienė, LT)
„Kuršių galia“ (Agnese Rudzite Kirillova, LV)
„Pasaulio medžio šlamėjimas“ (Povilas Sorys, LT)
„Sagė“ (Zigmunds Vilnis, LV)
Menininkus sujungė viena tema - „Baltų ženklai“. Ja buvo siekiama ieškoti bendrų kuršiškos (baltų) praeities sąlyčio taškų visame regione.
* Renginio metu bus platinimas vienkartinis valstybinio parko bilietas už 1 Eur. Įsigydami lankytojo bilietą, Jūs prisidedate prie Kuršių nerijos nacionalinio parko vertybių išsaugojimo.
Plakato nuotraukos autorius - Eimantas Žeimys
Renginys bus fotografuojamas.
Organizatorius: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija
Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Neringos savivaldybė.
Projekto partneriai: Liudviko Rėzos kultūros centras, „Smiltynės perkėla“, Nidos kultūros ir informacijos centras „Agila“, Lightforms