Uždaros teritorijos: Φ langas. Fotografijų paroda.

2019 m. birželio 13 d. (ketvirtadienis), 18:30 valandą kviečiame į parodos „Uždaros teritorijos: Φ langas“ atidarymą.
Tai šį pavasarį Kuršių nerijoje vykusios kūrybinio vystymo sesijos jauniesiems fotografams – fotografijų plenero „Uždaros teritorijos“ parodos pristatymas Nidos bendruomenės namuose.
Plenero vienas iš meno vadovų ir dalyvių Jonas Staselis bei sesijos fasilitatorė Gerda Šeirė pasidalins kūrybinio vystymo gairėmis, kurias kiekvienas galės panaudoti savo kūrybiškumo raiškai.
Nerijos laboratorija
-----------
Papildomus parodos „Uždaros teritorijos: Φ langas“ pristatymus - ekskursijas Jonas Staselis Nidos bendruomenės namuose rengs:
11.00 - 18.00 val. ŠEŠTADIENĮ, birželio 15 dieną
ir
11.00 - 15.00 val. SEKMADIENĮ, birželio 16 dieną
(išankstinės registracijos nereikia)
----------------------
Paroda „Uždaros teritorijos: Φ langas“ eksponuojama
Nidos bendruomenės namuose, Taikos gatvė 17, Nida.
2019 birželio 13 - 30 dienomis.
---------------------------------
0 Uždaros teritorijos. Kuršių nerija. Pavasarinė kūrybinio vystymo sesija jauniesiems fotografams.
1 Sąvoka „langas“ semantinėje dimensijoje kontrastuoja nuo šviesos, besiskverbiančios kaip tiesa ir nušviečiančios sielą; nuo sąsajos su pasauliu, ribos, atskiriančios sakralią ir pavojingą svetimą erdvę; nuo žmogaus sąmonės ir pasaulio suvokimo, atvirumo išoriniams poveikiams simbolio; nuo meninės vilties, pokyčių ir žengimo į nežinomą metaforos iki socialinės Overtono lango teorijos, įrankio, kaip suvokiama viešoji nuomonė gali būti pakeista taip, kad idėjos, kurios anksčiau buvo laikomos beprotiškomis, tampa priimtos ilguoju laikotarpiu.
1 Φ – matematinis langas. Yra nuostabi skaičių seka – unikalus kodas visko, kas mus supa:
0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89...
Šie skaičiai ir jų seka pavadinti italų matematiko L. Fibonačio vardu. Aukso pjūvis, Fibonačio spiralė, dieviškoji proporcija (Φ =1,618) – augalijos ir gyvūnijos pasaulio proporcijų dėsnis, galiojantis kaip biologinės medžiagos ir energijos taupymo principas.
2 Sesijos žemėlapis:
Dalyviai: Laima Beržinytė-Gulbinienė, Lina Juškauskaitė, Evgenia Levin, Simonas Baronas, Rimantas Steponavičius, Domantas Umbrasas.
Fasilitatorė: Gerda Šeirė.
Menotyrininkė: Sandra Umbrasienė.
Kūrybos vadovai: Jonas Staselis, Dmitrijus Matvejevas, Ramūnas Danisevičius.
Laikas: 2019 m. gegužės 13-19 d.
Tikslas: kūrybinio laiko ir erdvės modeliavimas.
Maršrutas: įpročių ir pokyčių dizaino dirbtuvės (pratimai erdvės patyrimui, sąmonei lavinti), vizualinio pratimo kūrimas (judėjimo bei ritmo schema „123“) ir taikymas, rašymas laisvų asociacijų būdu, sąmoningumo tyrinėjimas remiantis didžiojo penketo asmenybės dimensijos teorija (ekstravertiškumas, neurotiškumas, atvirumas patirčiai, sutarumas ir sąmoningumas), Neringos kultūrinio tinklelio tyrinėjimas E. Jonušo namuose, atviros dirbtuvės „Fotografinis bendruo(a)meniškumas“ Nidoje, Preiloje, Juodkrantėje, gamtos pažintinės ekskursijos Kuršių nerijos nacionaliniame parke.
3 Kūrybinio vystymo gairės:
Sąvokos organizuoja prasmes ir gyvenimą. Ten, kur yra mūsų dėmesys, ten ir yra mūsų realybė. Amžina kova vyksta dėl mąstymo būdo, emocinio ir vizualinio žvilgsnio.
5 Gamtojauta.
Kuršių nerija yra žmonių puoselėjamas miško ir kopų sodas, tačiau didžioji menininkė čia yra gamta, harmonizuojanti ir padedanti atrasti pusiausvyrą. Tuomet gamtotyra ir gamtojauta įgyja ir kūrybos procesų bei dėsnių pažinimo funkcijas.
Saugioje teritorijoje ištikusi ramybė ir padeda atrasti, ką tikrai norime išsaugoti ir ką norisi fotografuoti.
Dėkojame Juodkrantės, Preilos, Nidos bendruomenių nariams už dėmesį bei svetingumą, Nacionalinio parko kolektyvui už ekskursijas. „Kuršių kiemo“ viešbučiui ir Nidos meno kolonijai už jaukią nakvynę. Ypatinga padėka Ramunei Pečiukonytei, kuri sesijos pradžioje kanklių meditacijos metu muzikiniu laivu išplukdė mus į individualias harmoningas kūrybines erdves, kad panirtume į įkvėpimą.
Nerijos laboratorija

Projekto partneriai ir rėmėjai:
Neringos miesto savivaldybė, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, Liudviko Rėzos kultūros centras, Kuršių nerijos nacionalinis parkas, AB „Smiltynės perkėla“, UAB „Foto123“
Projekto rengėjai:
VšĮ „Menų vektoriai“ ir VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas
Matyti mažiau
Menas
Popular with Friends
BIRŽ.
13
Edita ir Gerda G.
Ket 18:30 - 20:00
DominaDalyvausiu
Peržiūrėti renginį
See More Dates
Bendrinti „Messenger“ programėlėje
Kam:
Pasirinkti draugus
Rašykite pranešimą…
Featuring
Nerijos Laboratorija
Išsilavinimas · Neringa, Klaipėdos Apskritis, Lithuania
Darnus bei kūrybinis vystymas. Socialinė meno praktika. Kūrybinė rezidencija " Forest entrance" Kuršių nerijoje. Ekologija .
Sustainable and creative development. Social art practice. Creative residence "Forest entrance" in the Curonian Spit.
Lietuvos Spaudos Fotografų Klubas
Ne pelno siekianti organizacija · Vilnius, Lithuania
Nidos KTIC „Agila“
Organizacija · Neringa, Klaipėdos Apskritis, Lithuania
Galerija
Nuotraukoje gali būti: tekstasNėra nuotraukos aprašymo.Nuotraukoje gali būti: vienas ar daugiau žmonių, žmonės stovi, medis, lauko ir gamtaNuotraukoje gali būti: 9 žmonės, žmonės šypsosi, žmonės stovi, medis, lauko ir gamtaNuotraukoje gali būti: naktis
See All Photos
Vytautas Petrikas